Рестриктивните мерки неповолно ќе се одразат врз хотелиерството

Љупчо Јаневски, директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот објави дека со градоначалникот на ДОјран, Анго Нагов, е договорено во претстојната ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите долж охридско - струшката ривиера за оваа туристичка сезона најавуваат попусти на аранжманите за српските туристи. Цените на туристичките понуди од ...
| | веќе видена | слични

Туристичкикиот развој треба да соодвејствува со самата туристичка дестинација. Инвестициите да бидат во склад со препораките на УНЕСКО, но никако не смеат да ...
| | веќе видена | слични

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 600 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 316 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 99 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рестриктивните мерки неповолно ќе се одразат врз хотелиерството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: