Домашните миленици ќе можат да се изнесат од 22 до 23 часот

5 копии

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
| | веќе видена | слични

Бројот на хоспитализирани во Битола расте и достигна 149 болни од ковид -19. Поради големиот број пациенти од регионот кои се на кислородна поддршка, рекордно ...
| | веќе видена | слични

Расте возрасната граница на пациентите со коронавирус кои се хоспитализираат во Клиничката болница во Битола. Ако во изминатите седмици беше случај в болница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Состојбата низ болниците секојдневно се менаџира според потребите, исполнетоста и отворањето на нови места за хоспитализација. На утринскиот состанок со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека притисокот врз ковид центрите со пациенти е зголемен, и уште еднаш порача да се почитуваат мерките. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Луксузниот автомобил „Волво“ кое го вози екс-генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, а кое не фигурира на неговиот имотен лист е во сопственост на ...
сите 374 | | | веќе видена

Од Левица информираат дека денеска поднеле кривична пријава против спикерот Талат Џафери и двајцата пратеници кој дојдоа заразени со Ковид-19, во скафандери, ...
сите 459 | | | веќе видена

За шест дена треба да пристигнат уште 10 000 дози вакцини од производителот Фајзер купени преку директни преговори со производителот. Надлежните од здравството ...
сите 442 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 129 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ „Продолжува помошта кон работниците и компаниите, поразени се деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ. Започнува реализацијата на мерките од петтиот ...
сите 304 | | | веќе видена

Иако е добар пријател со Флорентино Перез и е сопственик на клуб во САД каде е затворена лигата, Дејвид Бекам добро знае кои се вистинските фудбалски вредност ...
сите 266 | | | веќе видена

Реакциите за изградбата на висококатници во срцето на Скопје спроти хотелот Холидеј Ин не стивнуваат. Граѓани, архитекти, универзитески професори и невладини ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домашните миленици ќе можат да се изнесат од 22 до 23 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: