(ВИДЕО) Кузеска: Економските мерки ги дадоа очекуваните резултати, поддржани се најпогодените, спасени се работни места и компании


„Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, набрзо по прогласувањето на светската пандемија од Ковид 19, креираше економски пакети во којшто се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Итна помош од државата за спас на туризмот и угостителството. Ветените пари од 5 сет да стигнат што поскоро, но да се размислува и за 6 и 7 пакет, бараат од ...
| | веќе видена | слични

Несоодветните мерки што се преземаат за намалување на ефектите од кризата врз реалниот сектор, бавниот процес на вакцинацијата и мерките за заштита од ширење ...
| | веќе видена | слични

За да се избегне нова катастрофална туристичка сезона и трајно губење на позициите на меѓународниот пазар на туризмот, неопходно е да се применат безбедносни ...
| | веќе видена | слични

Една година по почетокот на пандемијата, македонската влада гледа позитивни сигнали. Стопанството предупредува дека состојбата е исклучително тешка и инсистира ...
| | веќе видена | слични

Оттаму бараат итно да се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот сектор предвидена со петтиот пакет мерки Ново конфронтирање меѓу власта и опозицијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес Заев потврди дека економската програма имплементирана од СДСМ само надолу ја влече македонската економија. Во услови кога падот на индустриското ...
| | веќе видена | слични

Доколку итно и недоложно не се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот сектор предвидена со петтиот пакет мерки и не се обезбеди дополнителна директна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб предлага до Владата тековните мерки да продолжат да важат до 27 април 2021 година, доколку бројките на новозаразени и ...
сите 273 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Кузеска: Економските мерки ги дадоа очекуваните резултати, поддржани се најпогодените, спасени се работни места и компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: