Џонсон: Во Велика Британија ревакцинирани пет милиони лица

2 копии

Помалку од еден во 28.000 лица кои примиле вакцина против ковид-19, што е помалку од 0,004 проценти, имале сериозни реакции, покажуваат податоците од ...
| | веќе видена | слични

Дури 246 жители на Мичиген, за кои се смета дека биле целосно вакцинирани против КОВИД-19, биле дијагностицирани со вирусот САРС КОВ 2, а тројца починале, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
14 копии

Фармацевтската компанија Фајзер и нејзиниот германски партнер Бионтех соопштија дека побарале од Управата за храна и лекови на САД да ја прошират употребата на ...
| | веќе видена | слични

Додека земјоте ширум светот се во трка што побргу да го вакцинираат своето население, некои веќе го прават тоа доста успешно, додека други земји и натаму се ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи земјите ширум светот се натпреваруваат да ги вакцинираат своите жители што е можно поскоро, некои успеаја да кренат глава од пандемијата, додека други ...
| | веќе видена | слични

Американската фармацевтска компанија Фајзер и нејзиниот германски партнер Бионтек во петокот побараа од регулаторната агенција на САД одобрување за итна ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската компанија „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер Бионтек вчера објавија дека побарале од американската Администрација за храна и лекови да ја ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ изјавија дека побарале од регулаторните агенции на САД да ја прошират итната употреба на вакцината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон: Во Велика Британија ревакцинирани пет милиони лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: