45 починати и 1.394 нови случаи на Ковид-19 во земјава

11 копии

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
2 копии

Во последните 24 часа се направени 3.050 тестирања, а регистрирани се 687 нови случаи на КОВИД-19. Пријавени се вкупно 46 починати лица: 13 од Скопје (51г, 59г ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека денеска се регистрирни 687 новоаразени со Ковид 19 во ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 46 лица починаа од компликации од ковид-19 во последното деноноќие, а од нив тројца починале во домашни услови, информира Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 699 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес почнуваме со кампања за парламентарните избори, по мене ова се најбитни избори кои што и се случуваат на Македонија, избори кои што ќе ја определат ...
сите 706 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 230 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 271 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

45 починати и 1.394 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: