Османи очекува нова динамика со Бугарија по изборите во недела


4 копии

Бугарија ќе има стабилна влада, поддржана од сите парламентарни сили во новиот 45-ти Парламент, формирана од второпласираната партија на парламентарните избори ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лидерот на „Исправи се! Мафијата надвор!”, Маја Манолова, која е поранешен омбудсман на Бугарија, изјави дека се подготвени на првиот ден од новиот парламент ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Љупчо Нешков, сопственикот на бугарската новинска агенција БГНЕС, во своето гостување во емисијата „Трилинг“ праша зошто во Македонија сметаат дека односите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата влада ќе ја состави второпласираната партија на изборите во Бугарија „Има такви луѓе“ предводена од Слави Трифонов и таа ќе добие широка поддршка од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Бугарија, Румен Радев ќе го свика новоизбраниот бугарски парламент на 15 април, пишува весникот „Труд“. Како што јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични

Што можеме да очекуваме од новата бугарска политичка партија? Одговорот е многу едноставен: Ништо ново! Во предизборниот период, Слави Трифонов напиша: ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерството за здравство денеска го повтори ставот дека решение за приватните специјализанти кои од понеделникот се во штрајк ќе има по изборите. - ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи очекува нова динамика со Бугарија по изборите во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: