Приведен дилер на хероин од Струмица


6 копии

Во полициска акција на патарината кај Сопот попладнево се уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп. Како што информираат за МИА од МВР, повеќе детали ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Полицијата во Белград запленила килограм хероин и го уапсила М.С. (25) од Аранѓеловац, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 594 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 229 | | | веќе видена

Приватните специјализанти по изборите ќе добијат поголем надомест, најави денеска ресорниот министер Илир Демири. -Сите приватни специјализанти добиваат ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен дилер на хероин од Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: