Украина: Рекорден број од 20.341 заразен со коронавирусот во еден ден

10 копии
7 копии

Светската здравствена организација (СЗО) ја оквалификува ситуацијата со ширењето на коронавирусот во Бразил како „вистински пекол“. Тоа го нагласи Брус Ејлард, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Koронавирусот „коси“ во Бразил. Ситуацијата со коронавирусот во оваа држава е „вистински пекол”, констатираат од Светската здравствена организација (СЗО). ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата за национална статистика објави дека во неделата што заврши на 19 март во земјата имало 712 починати од компликации од коронавирус, додека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина: Рекорден број од 20.341 заразен со коронавирусот во еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: