Британија: 30 случаи на згрутчување на крвта по АстраЗенека


2 копии

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската ...
| | веќе видена | слични

Европските регулатори истражуваат дали вакцината на американската компанија Џонсон и Џонсон против КОВИД-19 предизвикува невообичаени згрутчување на крвта ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на „Астра Зенека“ и натаму е главна тема на дискусии. Голем број граѓани во Хрватска одбиваат да се вакцинираат со оваа вакцина, која сега официјално ...
| | веќе видена | слични

Дискусиите за вакцината AstraZeneca не престануваат. Сериозен број граѓани во Хрватска одбиваат да се вакцинираат со оваа вакцина, која сега официјално се ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) не препорачува таканаречена крос-вакцинација против ковид-19, со која се користат две различни вакцини за двете ...
| | веќе видена | слични

На пример, оваа одлука ја донесоа вчера Шпанија, Холандија и Португалија. Многумина, дури и оние постари од 60 години кај кои не се пријавени тромбови ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската компанија „Џонсон и Џонсон“ денес објавија дека се „свесни“ дека имало случаи на згрутчување на крвта „кај сите вакцини против ковид-19“, но ...
| | веќе видена | слични

Дали имаме причина за страв кога станува збор за AstraZeneca? По повод заклучокот за можната поврзаност помеѓу вакцината AstraZeneса и ретките случаи на ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) истражува дали постои поврзаност помеѓу вакцината на Џонсон и Џонсон и тромбози кај четири лица. Три од четирите случаи се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија: 30 случаи на згрутчување на крвта по АстраЗенека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: