Влада: Годинава се очекува да се врати економскиот раст и да ги надмине шоковите од пандемијата


Согласно последните макроекономски и фискални движења се очекува во 2021 година да се врати економскиот раст и да ги надмине шоковите од пандемијата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Мерките што Владата ги најави за угостителите, теретаните и спортските центри, кои сега се затворени, ќе бидат објавени во текот на наредната недела, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии, Фатмир Бесими во денешното интервју дадено за МИА, меѓу останатите теми, зборуваше и за тоа каква е состојбата на македонската ...
| | веќе видена | слични

Како ќе ги испеглаат различните гледишта околу Законот за државјанство лидерите на албанскиот опозициски блок на средбата со премиерот Заев во понеделник е ...
| | веќе видена | слични

Владата не обезбедува никаква помош за граѓаните кои останаа без плати два месеца, поради заглавените мерки од петтиот сет во Собранието. Владата на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев ќе ги остави на цедило луѓето кои ги изгубија и кои ќе ги изгубат своите работни места. Владата не нуди помош за граѓаните кои останаа без ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците и Алтернатива бараат кривичните дела кои датираат повеќе од 10 години да не бидат земени предвид за време на постапката за државјанство ...
| | веќе видена | слични

Иако во тек е носење на петтиот пакет мерки, државата и натаму ги исплаќа средствата четвртиот пакет мерки. Откако пратениците не успеаја да донесат измени на ...
| | веќе видена | слични

Сите економски оператори кои со одлука на Владата ќе бидат затворени овие две недели заради третиот бран на коронакризата ќе бидат опфатени со нови мерки. Од ...
| | веќе видена | слични

Собранието е затрупано со десетици илјади амандмани од речиси сите партии, и тешко дека работата може да се одглави без договор меѓу политичките партии. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Годинава се очекува да се врати економскиот раст и да ги надмине шоковите од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: