Се зборува на Facebook: Одговорните и понатаму без одговор за проблемот со кучињата скитници во Охрид


Охрид, 1. април 2021 (InPress) – Веста за проблемот со кучињата скитници кои остануваат стандарден „декор“ по охридските улици е една од најкоментираните ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. април 2021 (InPress) – Французинот Марк Морел, кој е голем вљубеник во Охрид и Република Македонија, сними филм за убавините на нашата држава наречен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Останува притисокот врз болниците и понатаму, пишува во објавата на Фејсбук, министерот за здравство Венко Филипче, напоменувајќи дека состојбата и понатаму е ...
сите 635 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 109 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 127 | | | веќе видена

Аферата „Двојник“со издавање на лажните пасоши ги преминува македонските граници, бидејќи патните исправи им се издавале на криминалци од странство, а ...
сите 300 | | | веќе видена

Рокот за издавање на дозвола за градба на инвеститорот за проектот Гранд на локацијата спроти Холидеј Ин во центарот на Скопје веќе почна да тече. Со уплатата ...
сите 238 | | | веќе видена

Британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора ќе биде погребан в сабота, на 17 април, а поради корона-мерките, на погребот ќе смеат да ...
сите 238 | | | веќе видена

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зборува на Facebook: Одговорните и понатаму без одговор за проблемот со кучињата скитници во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: