Се зборува на Facebook: Одговорните и понатаму без одговор за проблемот со кучињата скитници во Охрид


Охрид, 1. април 2021 (InPress) – Веста за проблемот со кучињата скитници кои остануваат стандарден „декор“ по охридските улици е една од најкоментираните ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. април 2021 (InPress) – Французинот Марк Морел, кој е голем вљубеник во Охрид и Република Македонија, сними филм за убавините на нашата држава наречен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 344 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 315 | | | веќе видена

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска посочи дека Европската Комисија сака да види одржување на првите меѓувладини конференции и со Северна Македонија и со ...
сите 534 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 458 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 436 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зборува на Facebook: Одговорните и понатаму без одговор за проблемот со кучињата скитници во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: