Д-р Ивковиќ: Србија ќе продолжи да ги вакцинира македонските граѓани

Македонските граѓани кои се вакцинираа во србија или планираат да одат таму- сега се ставени во дилема, после забраната за Астра Зенека за лица под 60 години. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во вечерашното гостување на ТВ 24 уште еднаш повтори дека вакцината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Вчера и денес се менува целата работа околу вакцинацијата кај нас. Луѓето се задоволни што се вакцинираа. Организацијата тече убаво и со овој и поголем ...
| | веќе видена | слични

Александар Петличковски, директорот на Институтот за имунологија во емисијата 24 Отворено истакна дека се доцнело со вакцинацијата, но дека граѓаните се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски, во гостувањето на „Сител“ изјави дека само комбинирање на мерките, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Центарот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски во гостувањето на Сител рече дека оние пациенти кои ќе се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Не е логично АстраЗенека да е помалку безбедна за лицата кои се на возраст под 60 години. Ова се некои статистички исечоци кои покажуваат некакво почесто ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Ивковиќ: Србија ќе продолжи да ги вакцинира македонските граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: