Починаа две родилки со Ковид-19, бебињата во критична состојба


„Имаме голем наплив на пациенти со тешка клиничка слика. Во Ковид-центарот во Битола веќе нема пациенти кои се полесни, туку сите се со многу тешка клиничка ...
| | веќе видена | слични

Деведесет пациенти заразени со ковид-19 лежат во модуларната болница и во ковид одделенијата во Општата болница Куманово, од кои 80 се на кислородна поддршка. ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени во Тетово расте од ден на ден, а до денеска се хоспитализирани 46 пациенти. Сега има само 10 слободни места.„Овие две недели имаме зголемен ...
| | веќе видена | слични

Доктор Боро Пешиноски, кардиолог од Здарвствен дом вевчани: Вирусот е чудовиште, не бира ниту возраст ниту пол. Секојдневно коси . Ни стана рутина, да гледаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петар Атанасовски лекар во ГОБ „8ми септември“ во емисијата 24 анализа дека состојбата е тешка и дека се повеќе млади заболуваат. Персоналот пожртвувано се ...
| | веќе видена | слични

„Во нашата институција нема место, се чека некој да се испише или да почине па за да се заземе неговото место“, изјави доктор Петар Атанасовски од ГОБ „8-ми ...
| | веќе видена | слични

Болниците во Штип и Кочани ќе прават резервоари за кислород за модуларните болници. Сегашните кислородни станици функционираат со боци и поради енормната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 270 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 298 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

Студентите, наставниците, соработниците и ненаставниот кадар на Медицинскиот факултет во Белград, додека трае актуелната епидемиолошка состојба, ќе можат да ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починаа две родилки со Ковид-19, бебињата во критична состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: