Генерали инвестментс: Прекрасните дивидендни приноси од нашиот регион се интересни за инвеститорите

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Време зa читање: 2 минути Американскиот портал Блумберг верува дека Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ќе им помогне на богатите земји да имаат корист од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Забрзаната кампања за имунизација и зголемените државни трошоци, посебно во САД, ја зголемија прогнозата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за глобалниот ...
| | веќе видена | слични

Светската економија, стимулирана од силниот раст на американската економија, годинава ќе забележи раст од шест проценти, што е за 0,5 процентни поени повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 321 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 624 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 535 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали инвестментс: Прекрасните дивидендни приноси од нашиот регион се интересни за инвеститорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: