Почнува вакцинацијата против Ковид-19 на граѓани на возраст над 77 години


Овие денови се очекува Европската агенција за лекови (ЕМА) да се произнесе во врска со тоа дали ќе продолжи имунизацијата со вакцината од британско-шведскиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Србија почнува нов вид вакцинација на граѓаните. Покрај апликацијата преку порталот за е-влада и контакт центарот, сите локални самоуправи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сите вакцини во нашата земја се сигурни. Тие ги поминаа сите вообичаени проверки на контролата за квалитет. Тоа значи дека буквално се безбедни за употреба“, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во општина Штип каде го посети вакциналниот пункт и Модуларната болница за ковид пациенти и притоа ги повика ...
| | веќе видена | слични

Сите ние треба да покажеме максимална одговорност и совест за да се заштитиме себе, најблиските и ранливите групи, порача претседателот Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува вакцинацијата против Ковид-19 на граѓани на возраст над 77 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: