Откажан состанокот на Комисијата за заразни болести


6 копии

Никогаш досега од лани кога започнавме со менаџирање на кризата мерките не биле политички мотивирани и секогаш сме се воделе од заштита на јавното здравје, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција изјави дека се надева дека дополнителните рестрикции ќе дадат резултат, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од денеска почнуваат нови рестриктивни мерки кои ќе важат следните две недели. Целта е да се заштити здравјето на граѓаните и здравствениот систем. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска започнува полицискиот час кој ќе трае од 20 часот па до 05 часот наутро. Министерот за здравство Венко Филипче смета дека дополнителни рестрикции ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никогаш досега мерките за заштита од коронавирус не биле политички мотивирани и секогаш се носеле заради заштита на здравјето на граѓаните, уверуваше денес ...
| | веќе видена | слични

Ова е одговорот од министерот за здравство Венко Филипче, кој откако денеска го посети А1 Спортски центар „Борис Трајковски" во Скопје, од страна на новинарите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предлог-датум за локалните избори останува 17 октомври согласно Изборниот законик, но засега е неизвесно дали за изборот на советници ќе има отворени листи, ...
сите 423 | | | веќе видена

Засега не се планираат рестрикции на границите и во организирањето помасовни настани, но можно е од есен да ги има за невакцинираните граѓани. Се размислува за ...
сите 461 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 27. јули 2021 (InPress) – Георгиески е синоним за селективност која произведува корупција и криминал и злоупотреба на општинските институции за ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажан состанокот на Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: