Денеска ќе заседава Советот за безбедност за актуелната состојба со COVID-19


– Нашите здравствени власти даваат максимум. Тие се нашите херои, од министерот Венко Филипче до секој здравствен работник. Подготвуваме ордени и благодарници ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски пред неколку дена се пријавил на веб-страната за вакцинација. Вели дека ќе се вакцинира согласно државниот план објавен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев изјави дека Владата во ниту еден момент нема економски калкулации заради здравствените аспекти, а неговите и активностите на Владата во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на новинарско прашање дали ќе понесе одговорност поради задоцнетите мерки кои се најавени денеска одговори дека нема да поднесе оставка ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев не смета дека треба некој да понесе одговорност за доцните реакции за рестрикции, односно воведување на нови построги мерки за кои подолго ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев оди на отворања пазари, градинки и училишта да за да помогне против колективната психолошка депресија што ја има во државата, а на кој му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тврдо партиско решение или пак независен кандидат зад кого ќе застане Христијан Мицкоски. Во ВМРО-ДПМНЕ се кристализираат фаворите за главниот град. Коце ...
сите 372 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 292 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 128 | | | веќе видена

Обвинителството не докажа дека поранешниот директор на УБК и уште шестмина припадници на специјалната полициска единица „Алфи“ се виновни дека извршиле тортура ...
сите 167 | | | веќе видена

Возач од Скопје вчера попладне предизвикал сообраќајна несреќа во градот, по што избегал од местото. Откако подоцна тој и неговиот совозач биле запрени од ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска ќе заседава Советот за безбедност за актуелната состојба со COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: