Затекнати 28 лица за време на полицискиот час

Охрид, 6. април 2021 (InPress) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од Полициското одделение Галате – СВР Тетово вчера во периодот од 20.30 до 21.30, извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко ...
| | веќе видена | слични

Полицајци од Тетово вчера извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко поле во близина на автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на Р.Б. (46) од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата затвори кафеана во која имало гости, танчерки и музика во живо. Сопственикот и една танчерка се лишени од слобода. Според СВР Тетово, контролата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата откри дека во угостителски објект на автопатот Тетово – Гостивар се организирале забави со музика во живо и танчарки. Сопственикот вчера бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај пејачите кои ги забавувале гостите во кафеаната „Луна“ во гостиварско имало и танчерки од кои едната бугарска државјанка информираат од Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затекнати 28 лица за време на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: