Полицискиот час тежок за почитување, носењето маски уште потешко

Според дневните извештаи за непочитување на полицискиот час и мерката за носење маски, се чини како на граѓаните да им „паѓа“ тешко да ги почитуваат овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници од Полициското одделение Галате – СВР Тетово вчера во периодот од 20.30 до 21.30, извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко ...
| | веќе видена | слични

Полицајци од Тетово вчера извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко поле во близина на автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на Р.Б. (46) од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата затвори кафеана во која имало гости, танчерки и музика во живо. Сопственикот и една танчерка се лишени од слобода. Според СВР Тетово, контролата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицискиот час тежок за почитување, носењето маски уште потешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: