Повторно гужва пред саемот во Белград – продолжува вакцинацијата на лица од регионот


На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За нас вакцинацијата не беше геополитичко прашање, за нас беше прашање на спасување човечки животи, рече претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју ...
| | веќе видена | слични

Си-Ен-Ен направи статија за Србија во која наведува дека Србија е земја која бесплатно ги вакцинира странските граѓани.Се наведува дека Србија стана регионален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни светски медиуми минатиот викенд ја пренесоа веста дека Србија вакцинирала повеќе од 20.000 странци, а меѓу нив беше и американскиот економски сајт ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, даде интервју за американската телевизиска мрежа „CNN“ во кое што зборуваше за процесот на вакцинација против ...
| | веќе видена | слични

Илјадници странци, меѓу кои најбројни беа државјани на Македонија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, изминативе денови се вакцинираа против коронавирусот на ...
| | веќе видена | слични

Главна медиумска тема во БиХ: Вучиќ во Сараево победи со 3:0, а во Белград 6:0… (видео)Водителот Сенад Хаџифејзовиќ посветил специјална емисија по повод ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера голем број македонски граѓани беа вакцинирани во Ниш без да имаат закажано, денеска таму тргнаа стотици луѓе, но според извештаите на оние што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно гужва пред саемот во Белград – продолжува вакцинацијата на лица од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: