Во Србија продолжува вакцинацијата на лица од регионот, гужва пред Саемот во Белград


На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот секретар на Министерството за здравство на Србија, Мирсад Ѓерлек посочи дека покрај постоечките 11 места, од вторник ќе се отворат 50 нови пунктови ...
| | веќе видена | слични

Ако секој ден ставаме по 5.000 вакцини, некои граѓани редот за вакцинација ќе мора да го чекаат до крајот на есента Тргнавме од претпоставка дека во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Сепак, бројот на луѓе кои страдаат од ковид-19 во некои делови на земјата останува голем. "Ве молам, не го уништувајте овој напредок за кој работевме толку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Администрацијата на Бајден, која си постави цел да бидат дадени 100 милиони вакцини во првите 100 дена на власт, собори уште еден рекорд бидејќи 100 милиони ...
| | веќе видена | слични

Нудејќи и помош за Чешка, Курц исто така ги повтори своите критики за дистрибуцијата на вакцините во ЕУ. Иако Чешка е една од земјите, најсилно погодени од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД денеска постигнаа важна пресвртница во нивниот обид за вакцинација на населението против коронавирус, бидејќи бројот на лица кои примија барем една доза ...
| | веќе видена | слични

Целосно вакцинираните жители на САД можат слободно да патуваат низ земјата без да се тестираат за коронавирус или да одат во карантин, објави Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Ова ги отстранува упатствата за Американците да ги избегнуваат сите патувања што не се неопходно потребни, што се применуваат откако изби корона кризата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 300 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 246 | | | веќе видена

Полицијата за шест часа казни 66 возачи за брзо возење на автопатот Скопје-Велес и скопската обиколница, соопшти Министерството за внатрешни работи.„Денеска од ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија продолжува вакцинацијата на лица од регионот, гужва пред Саемот во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: