Имав пријателски разговор со Палмер за пописот и блокадата од Бугарија кон ЕУ која е хегемонистичка


Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното гостување на ТВ 21 рече дека сите опции се отворени во врска со предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претстојните избори кои треба да се одржат кон крајот на месец октомври ќе се реализираат преку отпечаток од прст, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена на тет – а – тет средбата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев падна договор за одлагање на пописот од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 11 март месецов напиша писмо до амбасадорите кои го преставуваат меѓународниот фактор во земјава осврнувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Одложување на локалните избори и употреба на читачи на отисоци. Пратениците го поднесоа предлог-законот за измени на Изборниот законик откако вчера лидерите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред средбата на премиерот Зоран Заев со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше консултиран лидерот на ДУИ, Али Ахмети, со кого премиерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Политичкиот дијалог со опозициската ВМРО-ДПМНЕ е демократски стандард за земја членка на НАТО и држава која се движи кон полноправно членство во ЕУ. Конечно ...
| | веќе видена | слични

Конечно треба се деблокира работата на Собранието, тоа е во интерес на граѓаните и на државата, во интерес на нашата заедничка иднина, особено сега во време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имав пријателски разговор со Палмер за пописот и блокадата од Бугарија кон ЕУ која е хегемонистичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: