Болни од ковид сѐ повеќе: За еден ден во Скопје примени 79 нови заболени


Од министерството за здравство соопштија дека има слободни 270 болнички кревети, а од нив во Скопје се 60. Бројката на хоспитализирани во ковид-центрите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се прават последните подготовки и се потпишуваат договорите за ставање во функција на модуларната болница во Штип, информира директорот на Клиничка ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 77 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 654 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1581 а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 272 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болни од ковид сѐ повеќе: За еден ден во Скопје примени 79 нови заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: