Почитувањето на Протоколот ја гарантира безбедноста на пописот, порача ДЗС, Мицкоски повторно побара одложување


Пописот е статистичка операција во интерес на сите граѓани и не се прави ниту за Владата, ниту за некоја политичка партија, а Државниот завод за статистика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски посочи дека еден од попишувачите во Сарај бил уапсен во полициската акција „Планина“ и ...
| | веќе видена | слични

Ние сме статистичари, а не полицајци за да знаеме дали некој од пријавените попишувачи се занимава со криминал, изјави за директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Политизирањето на пописот со ангажирање на партиски лица доведе до тоа да едно од лицата уапсени за трговија со дрога во акцијата „Планина“ бил попишувач на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако нема вакцинирани функционери и ако нема скриени работи, тогаш за власта не би имало проблем да декласифицира и да покаже кој се има вакцинирано досега, ...
| | веќе видена | слични

За тоа мора да се понесе одговорност и директорот на ДЗС, Апостол Симовски треба да си понесе оставка, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во Само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта немаше пари за петтиот сет на мерки и затоа не го изгласа истиот иако имаа можност да го изгласаат кога гласаа доверба на влада и доверба на Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена

Репортерот на телевизијата „Фокс“, Енди Слејтер на „Твитер“ објави снимки од моментот кога се урна облакодерот во Сурфсајд, Флорида.Судејќи според снимката, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почитувањето на Протоколот ја гарантира безбедноста на пописот, порача ДЗС, Мицкоски повторно побара одложување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: