Третиот бран ги зголеми повиците во итната помош


Во штипскиот Ковид центар нема слободни болнички кревети. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА вели дека исполнети се сите капацитети на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прилеп се носи и се обидува да се справи со ситуацијата на новозаразените случаи од коронавирусот, а здравствениот систем ги полни капацитетите. Бројките што ...
| | веќе видена | слични

Загрижува што 80 отсто од пациентите се на постојана кислородна поддршка и се во тешка здравствена состојба. Во овој ковид центар само на десет пациенти не им ...
| | веќе видена | слични

Бројките што ги соопштува Центарот за јавно здравје покажуваат дека последната недела од март има мал пад на новозаразени, но високи бројки на активни случаи. ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на хоспитализирани во кумановската болница од Ковид 19, но се уште има слободни места, информираа денеска надлежните од здравствената установа. ...
| | веќе видена | слични

Само вчера до 13 часот биле прегледани 110 пациенти. – Во дневна болница се 77 пациенти и уште толку имаме сместени во болничките капацитети, 31 пациент ...
| | веќе видена | слични

Најмладиот пациент хоспитализиран во Ковид-центарот во битолската Клиничка болница има 23 години, потврдија од установата. Од таму велат дека тоа е уште еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 417 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 368 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 181 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третиот бран ги зголеми повиците во итната помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: