Граѓаните збунети, пратениците не сакаат да ја изгласаат државната помош


Додека граѓаните гледаат збунето и не им е јасно во што е проблемот, денеска во Собранието беше откажана пленарната седница на која требаше да бидат изгласани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта немаше пари за петтиот сет на мерки и затоа не го изгласа истиот иако имаа можност да го изгласаат кога гласаа доверба на влада и доверба на Заев ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Демократскиот сојуз ја иницира потребата да се измени Деловникот за работа на Собранието на РС Македонија, со кој ќе оневозможи блокада на носењето на закони. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На Собранието ќе му биде потребно уште време за да ги донесе трите закони од петиот пакет антикризни мерки за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијанса ...
| | веќе видена | слични

На Собранието сепак ќе му треба време да ги одобри трите закони од петтиот антикризен пакет за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијансата за Албанците ...
| | веќе видена | слични

За време на вчерашната Комисија за финансирање и буџет, коалицијата Алтернатива и Алијнса на Албанците доставија над 3000 амандмани во врска со новиот пакет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката група на Алијанса на Албанците и Алтернатива ја реализира најавата и достави 3.000 амандмани на трите закони од петиот пакет антикризни мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашање каде Левица ќе има кандидати за градоначалници лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев вели дека ќе имаат некаде и дека веќе им пристигнуваат ...
сите 445 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу од март.Како што е наведено, ...
сите 754 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 142 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Грчкитевласти штотуку објавија дека во псоледните 24 часа, во Грција се откриени 3 593 нови случаи на корона вирусот, од него починале осум лица. Петнаесет од ...
сите 287 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните збунети, пратениците не сакаат да ја изгласаат државната помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: