Петковски: Промена на деловникот, со што пратениците би имале финансиска реперкусија


Поранешниот претседател на Собранието Тито Петковски вели дека во со блокирањето на работата на законодавниот дом, пратениците не ја оправдуваат довербата која ...
| | веќе видена | слични

За лидерот на НСДП, Тито Петковски договорот на Заев и Мицкоски за одложување на пописот и локалните избори е пред огромно минско поле кое што се нарекува ...
| | веќе видена | слични

Се’ уште не мислам дека испишуваме историја. Направен е компромис за нешто што е многу важно, во многу важен момент, но сега договорот е пред едно огромонско ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Демократскиот сојуз ја иницира потребата да се измени Деловникот за работа на Собранието на РС Македонија, со кој ќе оневозможи блокада на носењето на закони. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На Собранието ќе му биде потребно уште време за да ги донесе трите закони од петиот пакет антикризни мерки за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијанса ...
| | веќе видена | слични

На Собранието сепак ќе му треба време да ги одобри трите закони од петтиот антикризен пакет за Ковид-19, бидејќи пратеничката група на Алијансата за Албанците ...
| | веќе видена | слични

За време на вчерашната Комисија за финансирање и буџет, коалицијата Алтернатива и Алијнса на Албанците доставија над 3000 амандмани во врска со новиот пакет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката група на Алијанса на Албанците и Алтернатива ја реализира најавата и достави 3.000 амандмани на трите закони од петиот пакет антикризни мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 67 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 501 | | | веќе видена

Вложивме многу време и напори да воспоставиме прагматичен дијалог на сите нивоа меѓу Бугарија и Македонија и да постигнеме договори што ќе бидат прифатени во ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петковски: Промена на деловникот, со што пратениците би имале финансиска реперкусија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: