Џафери: Опозицијата поставува ултимативни барања и ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците


Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска обвини дека опозицијата ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците, во услови на Ковид-19, и оти ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии од македонскиот блок веќе ги поддржаа законите од петтиот сет економски мерки, но сега се чини опозициските на Албанците како да имаат цел ...
| | веќе видена | слични

Алијанса на Албанците и Алтернатива кројат уште два нови закони за децентрализација и рамномерен регионален развој, кои можат да предизвикаат дебата и ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за албанците е спремна за компромис со цел да се одблокира работата на законодавниот дом но да се стави конечно на разгледување пред пратениците ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната ...
| | веќе видена | слични

Во гостување на дебатната емисија „Што не е јасно“ на ТВ Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се осврна на моменталната политичка ситуација во ...
| | веќе видена | слични

Власта може да се обидува да поигрува со проценти и попишувачки листови, но никако не смее да поигрува со човечките животи, а покрај немањето емпатија во однос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 399 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 193 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 49 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 237 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 203 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Опозицијата поставува ултимативни барања и ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: