Џафери: Опозицијата поставува ултимативни барања и ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците


Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска обвини дека опозицијата ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците, во услови на Ковид-19, и оти ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии од македонскиот блок веќе ги поддржаа законите од петтиот сет економски мерки, но сега се чини опозициските на Албанците како да имаат цел ...
| | веќе видена | слични

Алијанса на Албанците и Алтернатива кројат уште два нови закони за децентрализација и рамномерен регионален развој, кои можат да предизвикаат дебата и ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за албанците е спремна за компромис со цел да се одблокира работата на законодавниот дом но да се стави конечно на разгледување пред пратениците ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната ...
| | веќе видена | слични

Во гостување на дебатната емисија „Што не е јасно“ на ТВ Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се осврна на моменталната политичка ситуација во ...
| | веќе видена | слични

Власта може да се обидува да поигрува со проценти и попишувачки листови, но никако не смее да поигрува со човечките животи, а покрај немањето емпатија во однос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Опозицијата поставува ултимативни барања и ја злоупотребува здравствената состојба на пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: