Предраг Кон: Oд 2,2 милиони дадени вакцини во Србија немаме ниеден случај на анафилактичен шок

Епидемиологот и член на српскиот владин кризен штаб, д-р Предраг Кон, изјави денес дека од околу 2.200.000 вакцини против коронавирус, досега во Србија не е ...
| | веќе видена | слични

Србија во моментот е „црна зона“, според бројот на нови случаи на ковид-190 на дневно ниво, изјави српскиот епидемиолог Зоран Радовановиќ. Таквиот став го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот епидемиолог Зоран Радовановиќ изјави дека според бројот на новозаболени на дневна основа, како и процентот на заразени од бројот на тестирани, Србија ...
| | веќе видена | слични

Во Србија се затворени сите угостителски објекти, трговски центри, сите продавници освен прехранбените, кината, музеите, галериите, козметичките и фризерските ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ денеска изјави дека бројот на новозаболени од коронавирусот во земјата стагнира, но дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На предлог на Кризниот штаб, Владата на Федерација Босна и Херцеговина издаде наредба со која од утре се ограничува движењето на цела територија на ФБиХ од 21 ...
| | веќе видена | слични

Eпидемиологот Бранислав Тиодоровиќ кој е член на медицинскиот дел на Кризниот штабв о Србија денес оцени дека последната промена во мерките не е концесија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 290 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 219 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена

„Прво, околу појавувањето на министерот јас стојам на тој став дека обврска на секој министер е што почесто да се појавува во Собранието. И тоа да не биде ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предраг Кон: Oд 2,2 милиони дадени вакцини во Србија немаме ниеден случај на анафилактичен шок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: