Д-Р КОН: НА РАБОТ СМЕ НА ПРОПАСТ - медицинскиот дел под Кризниот штаб бараше се да се затвори на 14 дена


Епидемиологот и член на кризниот штаб Предраг Кон за РТС изјави дека медицинскиот дел од Кризниот штаб имал јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 ...
| | веќе видена | слични

Српскиот имунолог Милош Марковиќ за РТС вели дека откако ќе прележите ковид 19, има смисла да се измери нивото на антитела само во два случаи, и дека по ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Институтот за молекуларна генетика и генетско инженерство во Белград, д-р Јелена Беговиќ преку РТС испрати порака до сите оние кои по ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ денеска изјави дека бројот на новозаболени од коронавирусот во земјата стагнира, но дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонците без негативен ПЦР тест ќе можат да влезат во Србија. Белград ќе донесе одлука освен со негативен ПЦР тест и карантин да биде овозможен и за ...
| | веќе видена | слични

Србија ќе донесе одлука влезот во земјата, освен само со негативен ПЦР тест и карантин да биде овозможен и за вакцинираните против ковид-19. Ова денеска го ...
| | веќе видена | слични

До денеска беше можно да се влезе во Србија на два начина – со поседување на ПЦР тест не постар од 48 часа или по десетдневен карантин по влегување во земјата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р КОН: НА РАБОТ СМЕ НА ПРОПАСТ - медицинскиот дел под Кризниот штаб бараше се да се затвори на 14 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: