Кон: Аман луѓе, ве молам, разберете дека здравствениот систем е пред колапс

Српскиот епидемиологот и член на Кризниот штаб, Предраг Кон, рече дека медицинскиот дел на Кризниот штаб има јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 ...
| | веќе видена | слични

Заштитните маски за лице и социјалната дистанца би можеле да бидат присутни како превентивни мерки уште една деценија, тврди некогашниот судија на Врховниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последниве денови сè повеќе лекари во Хрватска предупредуваат дека расте процентот на млади луѓе меѓу пациентите со Ковид-19 на кои им е потребна ...
| | веќе видена | слични

Во последните три дена загрижува фактот дека меѓу големиот број починати има навистина млади луѓе. Вчера, меѓу оние кои не ја издржаа борбата со вирусот е ...
| | веќе видена | слични

На самиот почеток на борбата против вирусот корона, епидемиолозите рекоа дека мажите се позагрозени од жените, но сепак, се чини дека работите се променија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Франција повеќе луѓе треба да работат од дома за да го спречат ширењето на коронавирусот, рече владата додавајќи дека надлежните ќе воведат посилни проверки ...
| | веќе видена | слични

Дел од хрватските лекари предупредуваат дека за третиот бран на корона вирусот карактеристично е тоа што се повеќе заболуваат младите луѓе, за што, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани уште 5.475 заразени од коронавирусот, а починаа 36 пациенти. Состојбата во болниците е алармантна, со оглед на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кон: Аман луѓе, ве молам, разберете дека здравствениот систем е пред колапс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: