Д-Р ПЕТЛИЧКОВСКИ: Тие што ја прележале болеста да причекаат 6 месеци пред да се вакцинираат


– Најразумен пристап во моментот за нас е тие што ја прележале болеста да причекаат шест месеци и потоа, веројатно ќе се кристализира оваа стратегија – тие со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Институтот за Имунобиологија и хумана генетика д-р Александар Петличковски во дебатниот магазин „Click Plus“ вели дека над 70% треба да биде ...
| | веќе видена | слични

„Вирусот може да се шири на индивидуи кои не се имунизирани, имунизацијата може да биде заради прележување на болест или заради вакцинација. Ние една третина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коронавирусот нема да се смири додека не помине низ целото население, изјави директорката на Институтот за молекуларна генетика и генетско инженерство во ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Институтот за имунобиологија и хумана генетика при Медицинскиот факултет на УКИМ, Александар Петличковски во вечерашната дебата на „360 степени“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р ПЕТЛИЧКОВСКИ: Тие што ја прележале болеста да причекаат 6 месеци пред да се вакцинираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: