Шпан заинтересиран Германија да почне со употреба на вакцината „Спутник V“


Германскиот министер за здравство, Јенс Шпан, денеска изјави дека е многу заинтересиран Германија да почне со употреба на руската вакцина „Спутник V“. Пред ...
| | веќе видена | слични

Моментално руската вакцина против коронавирусот поминува низ процедура на постепена експертиза во европскиот регуларот за лекови. ЕУ би требало да ја купи ...
| | веќе видена | слични

Европската унија треба да ја купи руската вакцина против коронавирус Спутник V, чија ефикасност е потврдена, пишува германскиот весник „Ханделсблат“, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската Влада соопшти дека е подготвена да почне со употреба на руската вакцина Спутник V против коронавирус откако ќе биде одобрена од Европската агенција ...
| | веќе видена | слични

Германија ја повикува Европската комисија (ЕК) да ја набави руската вакцина против коронавирусот Спутник V на паневропско ниво, објави американскиот весник ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германија ја повика Европската комисија да ја набави руската вакцина Спутник В за земјите од Европската унија, изјави германски официјален претставник, цитиран ...
| | веќе видена | слични

Позицијата на Брисел дека земјите од ЕУ нема да имаат потреба од руска вакцина „Спутник Ве“ (Спутник V) е диктирана од геополитички мотиви кои не толерираат ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) планира да испрати инспекција којашто ќе посети погон во Русија во кој се произведува вакцината против коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 47 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Коалицијата „Сите за правично судење“ со загриженост гледа на постапувањето на судечкиот совет во предметот К-1407/19, а во врска со автобуската несреќа која ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпан заинтересиран Германија да почне со употреба на вакцината „Спутник V“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: