Пописот нема да се одложи, но нема доволен број попишувачи подготвени да го спроведат


Владата не размислува да го одложи пописот заради зголемениот број на заболени со ковид. Попишувачите ќе носеле маски и ќе држеле растојание што за властите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Павле Трајанов, претседател на Демократскиот сојуз, денеска предложи пописот да се одложи најмалку до јуни или на неопределено време, да се обезбеди политички ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

За понеделник се предвидува лидерска средба, на која повеќе од извесно е дека ќе се разговара и за пописот и за тоа како да се најде решение за безбедно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Пописот во април ќе се спроведува со целосно почитување на здравствените протоколи и мерки за заштита од коронавирусот. Здравјето на сите, како на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта повторно порача дека учество на пописот на населението што ќе почне на 1 април е граѓанска должност и патриотски чин. Премиерот Зоран Заев смета дека ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска ги повика граѓаните да не ги слушаат повиците за бојкот и неучество на пописот изборите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 47 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Коалицијата „Сите за правично судење“ со загриженост гледа на постапувањето на судечкиот совет во предметот К-1407/19, а во врска со автобуската несреќа која ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 93 | | | веќе видена

Кремљ ја отфрли можноста за запирање на офанзивата против Украина и покрај повикот на нејзиниот главен сојузник, белорускиот претседател Александар Лукашенко. ...
сите 177 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот нема да се одложи, но нема доволен број попишувачи подготвени да го спроведат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: