Мицкоски: Нема договор со Фајзер, а има провизии за кинески вакцини


Целата јавност денеска сведочи на уште едно лицемерно, деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ, реагира СДСМ за протестот на опозицијата пред Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при неговото синоќешно гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија имаше одличен настап, при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партијата предводена од губитникот Христијан Мицкоски која глуми загриженост за здравјето на граѓаните, денеска продолжи со деструктивноста одржувајќи протест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со заменик помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно„ порача на властите дека тој нема да отвори врата кога ќе пристигне лице ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски преку соопштение бара оставка од претседателот на партијата, Христијан Мицкоски и дека е време за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче деновиве на својот ФБ профил најави дека во Македонија викендов ќе пристигнат 24.000 дози од вакцината „АстраЗенека“ ...
| | веќе видена | слични

Закрепнат по ковидот Христијан Мицкоски се врати да му одговори на Метју Палмер дека „нема да бидеме конструктивна опозиција“ и дека за секој загубен човечки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 116 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 75 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 18 години за кое постои основано сомнение ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Нема договор со Фајзер, а има провизии за кинески вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: