Причина вредна 40 милиони, Мурињо нема да добие отказ


И во минатото сме биле сведоци на многу интересни изјави на Жозе Мурињо, а една таква Португалецот даде и сега. Mурињо во последно време добиваше критики од ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо, менаџерот на Тотенхем, во интервју за „Фудбал дејли“ во свој карактеристичен стил одговори на критиките кои ги добива на своја адреса поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жозе Мурињо често знае да го сврти вниманието со некоја интересна изјава, а искрените оценки за натпреварите често се пропратени со самобендисаност кога ...
| | веќе видена | слични

Елиминацијата на Тотенхем во Лига Европа од страна на Динамо Загрев со златни букви ќе биде запишана во историјата на хрватскиот фудбал, а херјот на мечот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 129 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 363 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 229 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Причина вредна 40 милиони, Мурињо нема да добие отказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: