Заслужен одмор


1 Не можам да сфатам со каква леснотија си даваат оставка политичарите по светот. Па тие не се нормални. Германскиот пратеник од коалицијата на Меркел што зел ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) би можела во следните два месеца да издаде одобрение и за руската вакцина Спутник V. Дали така би можела да се забрза ...
| | веќе видена | слични

1 Стотици, ако не и илјадници македонски граѓанки и граѓани деновиве ја одбележуваат годишнината од приемот во НАТО во халите на Белградското сајмиште чекајќи ...
| | веќе видена | слични

Во мини-анкетата за граѓанската перцепција на темата „вакцини“ што ја спроведе „Нова Македонија“ на повеќе од стотина граѓани, два моменти од одговорите на ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Мери Јордановска преку својот Фејсбук профил упати остри критики до власта за нивното досегашно справување со пандемијата. “Како не ви е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како не ви е непријатно?, ја прашува власта новинарката Мери Јордановска, упатувајќи остри критики за нивното досегашно справување со пандемијата. -Не ви е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 559 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заслужен одмор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: