Во Албанија вакцинирани 6.120 просветни работници


„Со оглед дека угостителите и угостителските работници извисија на сите можни начини изминатиот период од страна на Владата со своите барања за потреба од ...
| | веќе видена | слични

Голем број граѓани на Босна и Херцеговина викендов ќе го искористат за да го извршат процесот на имунизација во соседна Србија, а во раните утрински часови, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независната угостителска комора во соработка со стопанската комора на Србија за сите заинтересирани македонски угостители и угостителски работници, вклучувајќи ...
| | веќе видена | слични

Од утринава колони возила ја напуштаат Македонија. Камерите на Граничниот премин на Табановце покажуваат километарски колони од автомобили и автобуси со ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора (НУК) во соработка со Стопанската комора на Србија (ПКС) информира дека за сите заинтересирани македонски угостители и ...
| | веќе видена | слични

Уште утринава на граничниот премин Табановце, кон Србија, од македонска страна е забележена гужва, поради што за излез од државата се чека околу 40 минути. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 218 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 438 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 156 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија вакцинирани 6.120 просветни работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: