Хотелиерите бараат поскоро вакцинирање на туристичките работници

2 копии

Министерството за здравство не го прифати барањето на хотелско-угостителските работници да бидат на приоритетната листа за вакцинирање против ковид-19. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За драстично намалување на бројот на новозаболени до летото и туристичката сезона, за јадранските жупании се воведени две групи на мерки. Првата е премин на ...
| | веќе видена | слични

Тотален крах ќе доживее туризмот во туристичките центри ако и оваа година изостанат странските гости. Откажани резервации, рестрикции и лимитирани патувања се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотелиерите бараат поскоро вакцинирање на туристичките работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: