Општините не затвораат врата за партиските војници, се вработуваат нови 56 државни службеници

Трендот на претрупување на институциите со партиски кадри продолжува и на локално ниво. Агенцијата за администрација има објавено дури 56 огласи за вработување ...
| | веќе видена | слични

Додека граѓаните секојдневно се соочуваат со откази од своите работни места како последица на економската криза предизвикана од корона пандемијата, но и како ...
| | веќе видена | слични

Неделава во медиумите видовме серија на настани на државните и општинските власти по повод Светскиот ден на водата – 22 март, каде истите „апелираа“ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Среде здравствена и економска криза, кога народот едвај сврзува крај со крај, Петре Шилегов во Град Скопје си вработува 23 службеници. Платата, како што се ...
| | веќе видена | слични

Безобразноста на СДСМ во уништувањето на локалните самоуправи нема крај. На речиси 7 месеци пред одржувањето на локалните избори, СДСМ не бираат средства за ...
| | веќе видена | слични

Дејан Митески од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека Златко Марин потрошил фантастична сума на пари за вработувања за само три години. -Фантастични ...
| | веќе видена | слични

Огласите за вработување, се поочигледно е дека се прават со цел да се вработат лица кои веќе се договорени за таа позиција. Најчесто станува збор за партиски ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски, објави мега скандал поврзан со градоначалникот на општина Бутел. -МЕГА СКАНДАЛ! ЗА ВРЕМЕ НА ГОЛЕМА ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 355 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 278 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 451 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општините не затвораат врата за партиските војници, се вработуваат нови 56 државни службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: