Јавноста поделена околу вакцинирањето против ковид-19, најпреферирана вакцината на „Фајзер“


Ова го покажува ОМНИБУС истражувањето од БРИМА спроведено на 1250 испитаници по пат на теренска анкета, лице-в-лице,  од 24 февруари до 9 март. Според неа, 36 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здравствените власти во Норвешка ја продолжија суспензијата на вакцината против Ковид-19 на „Астразенека“ до 15 април, со објаснување дека мораат подетално да ...
| | веќе видена | слични

Хравсткиот Институт за јавно здравје објави детални информации за вакцината АстраЗенека. Индекс.хр во целост го пренесува соопштението кое во врска со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската агенција за лекови објави дека нејзиниот одбор за безбедност ќе организира состанок на експерти на 29 март, со цел дополнително истражување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктор Горан Кунгуловски, коосновач на Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина при Клиниката „Жан Митрев“ на својот Фејсбук профил објави статус ...
| | веќе видена | слични

Надворешни медицински експерти и двајца претставници на јавноста треба да ги презентираат своите ставови за можните причини за формирање на тромб и за тоа како ...
| | веќе видена | слични

Данска донесе одлука да ја продолжи за три седмици суспензијата на вакцинацијата со АстраЗенека, со цел да почека да заврши својата истрага за можна поврзаност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавноста поделена околу вакцинирањето против ковид-19, најпреферирана вакцината на „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: