Панорама / Двојка за онлајн наставата

6 копии

Соседна Грција е во корона хаос. Мобилизацијата на лекарите започна, бидејќи во јавните болници има недостиг. До крајот на вчерашниот ден, приватните лекари ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Грција им нареди на лекарите од приватниот сектор во поширокиот регион во Атина да му помогнат на јавниот здравствен систем во борбата против зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако е потребно да ја употебиме крајната уставна алатка за мобилизација на лични услуги, нема да се двоумам да го сторам тоа“, рече грчкиот премиер Киријакос ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку биде потребно да ја искористам последната уставна алатка што ја имам на располагање, онаа за мобилизација на лични услуги, нема да се двоумам да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 884 | | | веќе видена

Шефот на бугарската држава во Брисел изјави дека не попуштиле на силниот притисок од европските партнери. Порача дека европската перспектива на Скопје зависи ...
сите 268 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама / Двојка за онлајн наставата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: