Пановски: Кај нас има два проблема, нема вакцини и нема кандидати за вакцинација

Докторот Никола Поновски во интервју за Скопје Инфо , одговара на најклучните прашања, за она што периодов се случува во светот и во Македонија. Додека во ...
| | веќе видена | слични

Во недела пристигнуваат 24 илјади вакцини на АстраЗенека во земјава. Премиерот Зоран Заев од Делчево порача дека вакцините се безбедни и испрати порака велејќи ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама соопшти дека доби 192 илјади од кинеската вакцина „Синовак“, се вели во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање денеска во Делчево дали премиерот Зоран Заев очекува отпор за вакцинирање со вакцината на АстраЗенека која пристигнува во недела, Заев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека „имаме предност што се уште немаме вакцини“ и рече дека попишувачите ќе бидат во приоритетните групи за имунизирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 214 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 156 | | | веќе видена

Пораката на американскиот претседател Џо Бајден е потврда за демократските вредности, и сериозна порака на охрабрување и мотивација дека сме на вистинскиот пат ...
сите 170 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 101 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 143 | | | веќе видена

Невладината Охрид СОС на својот фејсбук профил постави видео на кое може да се види како се уништува струшкото крајбрежје, додека лидерот на ДУИ, Али Ахмети ја ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пановски: Кај нас има два проблема, нема вакцини и нема кандидати за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: