Oд jyни во EУ caмо co Ковид-пасош

8 копии

Мнозинството европратеници вчера изразија поддршка за брзо воспоставување на дигиталниот зелен сертификат, што за цел го има олеснувањето на слободно и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот парламент соопшти дека наскоро ќе започнат дебатира за воведување на електронски сертификат за вакцинирани и за лицата кои прележале Ковид-19. Се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вратите на летото во Европа се отвораат полека и тоа со крцкање, а оние што сакаат да поминат низ нив и да заминат на одмор среде постојаните ограничувања ...
| | веќе видена | слични

Сертификатот за вакцинација не менува ништо – државјаните на трети земји нема да бидат примени во ЕУ за несуштински патувања, како што се туристички патувања. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Европската комисија ги повика земјите членки да продолжат да се придржуваат кон препораките за ограничувања на неважните патувања во ЕУ, кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воведувањето на ковид-пасоши за меѓународни патувања мора да биде добро осмислена одлука, бидејќи во спротивно тоа може да резултира со нови поделби и кршење ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По модел на САД, Европската унија воведува систем на регистрација за влез на нејзината територија преку системот ЕТИАС, јавува дописничката на МИА од Брисел. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 360 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 502 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oд jyни во EУ caмо co Ковид-пасош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: