Три опции за влез во Грција: Или вакцина, или негативен ПЦР тест или тест за присуство на антитела

Во интервју кое го даде за РИА Новости, грчкиот министер за туризам, Харис Теокарис, рече дека за влез во Грција ќе биде потребна една од трите опции: ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Брзи антигенски тестови по враќањето на патниците од патување можат да бидат подеднакво ефикасни како карантин во запирање на увезените случаи на Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новото барање за луѓето кои пристигнуваат на германските аеродроми да бидат подложени на тестирање за коронавирус е одложено од недела за вторник, изјави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опасноста од коронавирусот ги принуди државите во Европа да воведуваат закони и строги регулативи со кои ќе им се ограничува правото на жителите да летуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенечката влада одлучи дека негативните резултати од брзиот антиген тест за Ковид-19 повеќе не се критериум за избегнување на карантин при влегување во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата во Словенија одлучи дека негативните резултати од брзото испитување на антигенот на ковид-19 повеќе не се критериум за избегнување карантин при влез во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонците без негативен ПЦР тест ќе можат да влезат во Србија. Белград ќе донесе одлука освен со негативен ПЦР тест и карантин да биде овозможен и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 319 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 517 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три опции за влез во Грција: Или вакцина, или негативен ПЦР тест или тест за присуство на антитела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: