Филипче: Точно знаеме како ќе тече процесот на имунизација, имаме подготвен систем за непречено да се одвива вакцинацијата

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во вечерашното гостување во 24 Анализа, истакна дека за сите лекови и вакцини како и за вакцините против Ковид 19, се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев на почетокот на изградбата на Градскиот пазар во Делчево рече дека што поскоро се вакцинира целото население толку поскоро ќе се победи ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање денеска во Делчево дали премиерот Зоран Заев очекува отпор за вакцинирање со вакцината на АстраЗенека која пристигнува во недела, Заев ...
| | веќе видена | слични

6 илјади од 24-те илјади вакцини на АстраЗенека кои треба да пристигнат в недела ќе бидат искористени за имунизирање на попишувачите. Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска соопшти дека попишувачите ќе бидат во приоритетните групи за имунизирање откако во недела во Скопје ќе пристигне првата пратка на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, денеска при посета во Делчево, зборуваше и за вакцините, и истакна дека попишувачите ќе бидат дел од приоритетните групи кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

. Вакцините се безбедни, вели премиерот, а тоа се покажало од искуствата од досега спроведената имунизација во другите земји. -Очекувам масовно прифаќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 874 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Точно знаеме како ќе тече процесот на имунизација, имаме подготвен систем за непречено да се одвива вакцинацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: