Филипче: АстраЗенека е безбедна, вакцините треба да пристигнат на 31 март

На крајот на март и на 15 април се очекува да пристигнат кинеските вакцини и вакцините АстраЗенека за имунизација на населението. Кинеските вакцини и вакцините ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев на почетокот на изградбата на Градскиот пазар во Делчево рече дека што поскоро се вакцинира целото население толку поскоро ќе се победи ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање денеска во Делчево дали премиерот Зоран Заев очекува отпор за вакцинирање со вакцината на АстраЗенека која пристигнува во недела, Заев ...
| | веќе видена | слични

6 илјади од 24-те илјади вакцини на АстраЗенека кои треба да пристигнат в недела ќе бидат искористени за имунизирање на попишувачите. Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска соопшти дека попишувачите ќе бидат во приоритетните групи за имунизирање откако во недела во Скопје ќе пристигне првата пратка на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, денеска при посета во Делчево, зборуваше и за вакцините, и истакна дека попишувачите ќе бидат дел од приоритетните групи кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

. Вакцините се безбедни, вели премиерот, а тоа се покажало од искуствата од досега спроведената имунизација во другите земји. -Очекувам масовно прифаќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Илија Несторовски преку социјалните мрежи ја искажа својата голема почит кон капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев. Македонија Несторовски кој ...
сите 409 | | | веќе видена

Кон крај на летото се очекува да се постигне колективен имунитет со вакцинирани половина од полнолетните граѓани. Вакцинацијата во моментот е забавена поради ...
сите 340 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска сум во Луксембург каде што се одлучува за тоа дали Македонија ќе почне преговори за членство со Европската унија, а власта никаде ја нема, критикуваше ...
сите 556 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: АстраЗенека е безбедна, вакцините треба да пристигнат на 31 март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: