Дали ќе мораме СЕКОЈА ГОДИНА да се ВАКЦИНИРАМЕ против корона?

Епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ денес изјави дека најверојатно ќе биде потребно да се прими трета доза од вакцината против коронавирус следната година. „Ќе ...
| | веќе видена | слични

Научниците од Универзитетот Вирџннија тек и Универзитет на Вирџинија развиваат нов ефтин тип на вакцина против Ковид-19 што може да го заштит организамот од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научниците од Универзитетот Вирџинија тек и Универзитет на Вирџинија развиваат нов евтин тип на вакцина против ковид-19 што може да го заштити организамот од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Словенија ја менува стратегијата за вакцинација против ковид-19, па затоа ќе започне со употреба на вакцината на „АстраЗенека“ за постарата популација, објави ...
| | веќе видена | слични

Весникот „ Daily Telegraph “ пишува дека вакцинирањето на децата во Велика Британија ќе започне во август, според прелиминарниот план на владата за стекнување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Словенија се потврдени 1.288 новозаразени со коронавирус во последните 24 часа, што е голем пораст во споредба со 981 случај претходниот ден и 16 проценти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 620 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 282 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 360 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 498 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 207 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ќе мораме СЕКОЈА ГОДИНА да се ВАКЦИНИРАМЕ против корона?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: